Logo
Domeny za 500Reklama
Ceske virtualni plachteni

Letadla
Panely
Scenerie
Vyvoj
Navody
Utility
Odkazy
Kontakt

[CNW:Counter]
návštěvníků od 18.1.2001


Vítejte!

Mezi virtuálními piloty, kteří používají Mircosoft Flight Simulator najdete příznivce všech možných druhů letadel, ULL počínaje, dopravními Jumby konče. Pokud budete pátrat po Internetu, narazíte na mnoho virtuálních aerolinií a bojových letek, ale stránek, které by se zabývaly jenom létáním v jeho nejčistší podobě - plachtěním - mnoho není.

Stránka na kterou jste přišli vznikla právě díky tomuto faktu. MS Flight Simulator má sice implementovanou základní podporu pro termické létání, ale pouze na malé oblasti území USA. Díky nadšení mnoha vývojářů však začaly vznikat doplňky, umožňující tvorbu vlastních termických scenérií. V současné době si tak můžete dopřát simulovaných slastí i strastí termického létání nejen na dalších územích v USA, ale i v Evropě, Austrálii či Asii. Ve vyčtech termických scenérií pro oblast Evropy však stále chyběla Česká republika. Stejně tak jste až donedávna mohli létat pouze na větroních zahraniční provenience, které sice poskytují mnoho komfortu při letu, ale v reálných podmínkách ČR (a nám přece o maximální realističnost jde :) je můžete spatřit většinou pouze na fotografiích.

Na této stránce naleznete v průběhu času několik verzí termické scenérie pro území ČR, větroně a vlečná letadla používaná našimi aerokluby, vylepšené scenérie jednotlivých letišť, ale i návody - třeba jak co nejrealističtěji simulovat start navijákem. Pokud bude zájem ze strany virtuálních pilotů - tedy vás - mám v plánu do budoucna vytvořit žebříček virtuálních plachtařů podle nalétaného času, stejně tak jako pomocí jednoduchých nástrojů realizovat plachtařské soutěže.

Tak tedy letu zdar a Termoska s vámi!

Novinky

 23.12.2002


Na stránkách Projekt Trenér najdete ke stažení model Zlin Z-226MS Trener. Model jsem vydal přesně před měsícem a od té doby má okolo 3000 downloadů (součet ze všech stránek na kterých je ho možno stáhnout). Získal také ocenění "*****" na serveru FSplanet a byl jedním z Bear's Picks na serveru AVsim.

 

 24.8.2002


Je tomu skoro rok a pul, co se tato stranka odmlčela. Způsobilo to hlavně moje studijní a pracovní zaneprázdnění. S radostí však mohu oznámit, že se vše obrací k lepšímu a v následujících týdnech zda najdete krom nových modelů také termickou scenérii ČR pro FS2002 a další překvapení. Dost možná dojde i na virtuální plachtařskou soutěž!

 

 14.1.2001 - VSO-10 Gradient - Jiří Brožek (CVA)


VSO-10 Gradient je větroň klubové třídy, který je standardním vybavením českých aeroklubů. VSO-10 s registrací OK-4512 létá v aeroklubu Chotěboř. Další informace...


VSO-10

Download 2k

VSO-10

 14.1.2001 - VSO-10C Gradient Club - Jiří Brožek (CVA)


VSO-10C Gradient Club je větroň klubové třídy. Jedná se o úpravu VSO-10 vyznačující se pevným podvozkem. VSO-10C s registrací OK-0530 létá v aeroklubu Polička. Další informace...


VSO-10C

Download 2k

VSO-10C

  Reklama
Domeny za 500
Copyright © 2001 Jiří 'JB®' Brožek